• Ласкаво просимо у «Світ поздоровлень» RU | UA
    Щоб додати сайту у вибране натисніть: CTRL+D

Історія 8 Марта...

8 березня - міжнародний жіночий день. Виникло це свято як день боротьби за права жінок. У 19 столітті про те, що представниці прекрасної статі мають якісь права, і мови бути не могло. Жінкам забороняли брати участь у виборах, займати керівні пости, та й взагалі працювати. Вважалося, що жінку повинен містити чоловік. 8 березня 1857 в Нью-Йорку зібралися на маніфестацію робітниці швейних і взуттєвих фабрик. Вони вимагали 10-годинний робочий день, світлі і сухі робочі приміщення, рівну з чоловіками заробітну плату. Працювали в той час жінки по 16 годин на добу, отримуючи гроші, так як їх праця вважався менш кваліфікованих.

Рішення про святкування Міжнародного жіночого дня (8 Березня) було прийнято в 1910 році на 2-й міжнародній конференції соціалістів в Копенгагені. Ідея належала двом полум'яна революціонерка - Кларі Цеткін і Розі Люксембург. Зараз, напевно, не багато хто пам'ятає, що спочатку цей день відзначався як день солідарності жінок усього світу за економічне, політичне і соціальне рівноправ'я. Точної дати тоді не встановили. У Європі цей день вперше відзначили 19 березня 1911. І лише через три роки вирішили зупинитися на 8-му березня. Тоді це пропозиція прозвучала, як заклик до всіх жінок світу включитися в боротьбу за рівноправ'я.

У Росії вперше Міжнародний жіночий день відзначався в 1913 році в Петербурзі. У Радянському Союзі 8-е березня стало червоним днем календаря відразу після революції, але вихідним його оголосили лише за Хрущова. Перший час жінки Країни Рад 8 березня підбивали підсумки своєї участі в будівництві соціалізму і комунізму і нагороджували відзначилися почесними грамотами. Тільки після 1965 року це свято перекочував із залів засідань у будинку росіянок. А в 1977 році Організація об'єднаних націй оголосила 8-е березня Міжнародним жіночим днем. Тепер 8 березня вже ніхто не згадує про історичні коріння цього свята. Цього дня всі вважають за краще говорити про весну, кохання, красу і дарують жінкам квіти та подарунки. Це свято відзначають у багатьох країнах СНД, правда в Узбекистані він тепер зветься Днем матері, а у Вірменії - Днем материнства і краси. Але суті справи назви не змінюють. 8 березня - день найкращих, самих гарних, добрих і чудових жінок: матерів, бабусь, дружин, сестер і дочок.

 

Історія: Нового Року | Різдва | Старого Нового Року | Дня Студента | 14 лютого | 23 лютого | 8 Марта | Масляниці | 1 квітня | 1 травня | Великодня | Дня Перемоги | Хеллоуіна

Вітання
З днем народження
З Новим Роком
З Різдвом
З Днем Студента
З Днем Перемоги
З 23 лютого
З днем закоханих
Вітання колег
Вітання начальника
Поздоровлення коханої
Вітання коханому
Вітання на новосілля
Привітання на весілля
Вітання батькам
Вітання з 8 Березня
Привітання з Великоднем

Вітання з ювілеєм
На 18 років
На 20 років
На 25 років
На 30 років
На 33 роки
На 35 років
На 40 років
На 45 років
На 50 років
На 55 років
На 60 років
На 65 років
На 70 років
На 80 років

Тости на Українському
Весільні тости
З днем народження
Тости батькам
Всі тости...

Вітання з 8 Березня

Святкова дата
У календарі горить вогнем...
Ми вас сердечно вітаємо
З міжнародним жіночим днем!
Бажаємо доброго здоров'я,
Успіхів, радості в сім'ї,
І щастя особистого, звичайно,
І дружби, миру на землі!

Нам хотілося б у дні весняні
Всі біди від Вас відвести,
Кубок сонячного настрою
Чарівним жінкам піднести.
Щоб під куполом неба ясного,
Де мороз на весну сердитий,
У Вас діти росли прекрасними,
Без жалю і без образ.
Щоб очі наповнювалися радістю,
Нової свіжістю багато років,
І щоб життя у Вас яскравіше веселки
Палала на цілий світ.

O жінки! П'яніючи від захвату,
Поспішаємо привітати зі святом весни!
Серця без бою віддаємо і торгу,
Пливучи на блиск чарівної блешні.
Не чуючи ніг, летимо ми вам назустріч,
Щоб захистити від буденних турбот,
І тягар ваших справ беремо на плечі...
Ось так! Чого не зробиш раз на рік.

Читати всі вітання з 8 Березня