• Ласкаво просимо у «Світ поздоровлень» RU | UA
    Щоб додати сайту у вибране натисніть: CTRL+D

Історія Дня Перемоги...

Історія свята День Перемоги, як добре відомо, ведеться з 9 травня 1945 року, коли в передмісті Берліна начальником штабу верховного головнокомандування генерал-фельдмаршалом В. Кейтелем від вермахту, заступником Верховного головнокомандувача СРСР маршалом Георгієм Жуковим від Червоної армії і маршалом авіації Великобританії А. Теддером від союзників, був підписаний акт про беззастережну і повної капітуляції вермахту. Нагадаємо, що Берлін було взято ще 2 травня, але німецькі війська чинили запеклий опір Червоної армії ще більше тижня, перш ніж фашистським командуванням, щоб уникнути марного кровопролиття було, нарешті, прийнято рішення про капітуляцію. Але ще до цього моменту, Сталіним був підписаний указ Президії Верховної Ради СРСР про те, що відтепер 9 травня стає державним святом Днем Перемоги і оголошується вихідним днем. У 6 годин ранку за московським часом, цей Указ по радіо було зачитано диктором Левітаном. Перший День Перемоги святкувався так, як, напевно, відзначалося дуже мало свят в історії СРСР і Росії. Люди на вулицях вітали один одного, обіймалися, цілувалися і плакали. 9 травня, увечері в Москві був дан Салют Перемоги, наймасштабніший в історії СРСР: з тисячі гармат було дано тридцять залпів. Однак, вихідним днем 9 Травня залишалося лише три роки. У 1948 році про війну було наказано забути і всі сили кинути на відновлення зруйнованого війною народного господарства. І лише в 1965 році, вже в епоху Брежнєва, свята було знову віддано по заслугам. 9 травня знову став вихідним, поновилися Паради, масштабні салюти в усіх містах - Героях і вшанування ветеранів.

За кордоном День Перемоги відзначається на 9, а 8 травня. Це пов'язано з тим, що акт про капітуляцію був підписаний з центрально європейського часом 8 травня 45-го року о 22 годині 43 хвилини. Коли в Москві з її двох часовий різницею в часі, вже настало 9 травня. Понівечені війною Європа теж відзначала День Перемоги щиро і всенародно. 9 травня 1945 майже в усіх європейських містах люди вітали одне одного і солдатів - переможців. У Лондоні, центром урочистостей були Букінгемський палац і Трафальгарська площа. Людей вітали король Георг VI і королева Єлизавета. Уїнстон Черчілль виступив з промовою з балкона Букингемського палацу. У США, є цілих два Дня Перемоги: VE Day (День Перемоги в Європі) і VJ Day (День Перемоги над Японією). Обидва цих Дня Перемоги в 1945 році американці відзначали з розмахом, шануючи своїх ветеранів і згадуючи, президента Франкліна Делано Рузвельта, який так багато зробив для Перемоги і не дожив до неї менше місяця (він помер 12 квітня 1945).

 

Історія: Нового Року | Різдва | Старого Нового Року | Дня Студента | 14 лютого | 23 лютого | 8 Марта | Масляниці | 1 квітня | 1 травня | Великодня | Дня Перемоги | Хеллоуіна

Вітання
З днем народження
З Новим Роком
З Різдвом
З Днем Студента
З Днем Перемоги
З 23 лютого
З днем закоханих
Вітання колег
Вітання начальника
Поздоровлення коханої
Вітання коханому
Вітання на новосілля
Привітання на весілля
Вітання батькам
Вітання з 8 Березня
Привітання з Великоднем

Вітання з ювілеєм
На 18 років
На 20 років
На 25 років
На 30 років
На 33 роки
На 35 років
На 40 років
На 45 років
На 50 років
На 55 років
На 60 років
На 65 років
На 70 років
На 80 років

Тости на Українському
Весільні тости
З днем народження
Тости батькам
Всі тости...

Привітання з Днем Перемоги

Вітаю дідуся
Зі святом Перемоги.
Це навіть добре,
Що на війні він не був.
Був тоді, як я зараз,
Маленька на зріст.
Хоч не бачив він ворога -
Ненавидів просто!
Він працював, як великий.
За окраєць хліба,
Наближав Перемоги день,
Хоч бійцем і не був.
Стойко всі позбавлення зніс,
Розплатившись дитинством,
Щоб у світі жив і ріс
Онук його чудово.
Щоб в достатку і любові
Насолоджувався життям,
Щоб не бачив я війни,
Дід мій врятував Вітчизну.

Тому, хто скаже так, не вірте:
"Йшли, бо був наказ" -
Стояли в двох кроках від смерті
По волі серця, і - не раз!
Не чекали Бога иль месію,
А взяли рушниці і багнети
І ви захистили Росію -
Рідні наші старики!
У день радісний, світлий -
У День вашої Перемоги -
Хай підуть з життя
Хвороби і біди!

Вип'ємо за наших дідів, батьків, братів і за всіх, хто воював на полях битв. Вип'ємо за тих, хто не повернувся з поля бою. За могутність і військову міць нашої Батьківщини!

Читати всі вітання з Днем Перемоги