• Ласкаво просимо у «Світ поздоровлень» RU | UA
    Щоб додати сайту у вибране натисніть: CTRL+D

І лише у вересні того ж 1938 року, коли газета "Правда" вперше надрукувала "Короткий курс історії ВКП (б)", трудящі одержали нарешті єдино правильне тлумачення всенародного свята: "У відповідь на кинутий партією і радянським урядом клич" Соціалістична вітчизна в небезпеці ! "робочий клас відповів посиленим формуванням частин Червоної армії. Молоді загони нової армії - армії революційного народу - героїчно відбивали натиск озброєного до зубів німецького хижака. Під Нарвою і Псковом німецьким окупантам було дано рішучу відсіч. День відсічі військам німецького імперіалізму - 23 лютого - став днем народження молодої Червоної армії ". Таке чисто міфологічне пояснення всенародного свята вкоренилося в масовій свідомості легко і міцно. У тяжкі роки війни, коли кожне вагоме слово зміцнювало бойовий дух діючої армії, верховний головнокомандувач Сталін посилив колишні акценти, заявивши, що 23 лютого 1918 року загони РККА "вщент розбили під Псковом і Нарвою війська німецьких загарбників". "Рішучий відсіч" під Нарвою зник з неї абсолютно безслідно, зате під Псковом створена Леніним Червона армія зробила "впертий опір переважаючим силам супротивника і завдала їм серйозної поразки".

Насправді завдання троцькістського, а потім і сталінського керівництва у винаході цього міфу була проста і зрозуміла: всі вони брали безпосередню участь у блазнівських переговорах про мир, безславної організації "опору" німецьким частинам, а потім і ганебної здачі Німеччини в Бресті. Витіснивши з пам'яті неприємні враження, пов'язані з ганебною капітуляцією, Троцький призначив на 23 лютого всенародне свято. Продовживши традицію щорічного торжества, Сталін постарався остаточно витіснити зі свідомості своїх підданих ганебна пляма на минулому його імперії. Міф вдався славний - в кращих традиціях радянської пропаганди. Однак, незважаючи на всю складність історії цього свята 23 лютого - День захисників Вітчизни - був і залишається професійним днем вже російських військових. Саме так, в народному побуті, а офіційно все-таки "День перемоги Червоної Армії над кайзерівськими військами Німеччини 1918 року - День захисника Вітчизни", називається цей святковий день з 1993 року, відновлений через кілька років після офіційного замовчування епохи краху комунізму в 1991 році. І справа тут, як здається, вже не в датах і реальних подіях, які стоять за цими датами.

Звичайно, кожному з нас хотілося б, щоб ми відзначали справжній день захисника Вітчизни. У Росії до більшовицького перевороту 1917 р. традиційно Днем Російської Армії вважався свято 6 травня - День Святого Георгія Покровителя Руських воїнів. Починаючи з початку 90-х років це свято вже щорічно відзначається в Росії Російською Православною Церквою і військово-патріотичними, козацькими та громадськими об'єднаннями. Коли-небудь його буде відзначати і Российская Армія. У цей День воїни Російської армії брали участь у парадах, в цей день нагороджували Георгіївськими хрестами та іншими нагородами, в цей день вручали і освячували Прапори, а по закінченні відвідували храми і поминали всіх воїнів, загиблих ЗА РОСІЮ, і для тих, хто дотримується такої різдва історії 23 лютого залишається лише приводом для п'янки "товаришів безбожників"...

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Вітання
З днем народження
З Новим Роком
З Різдвом
З Днем Студента
З Днем Перемоги
З 23 лютого
З днем закоханих
Вітання колег
Вітання начальника
Поздоровлення коханої
Вітання коханому
Вітання на новосілля
Привітання на весілля
Вітання батькам
Вітання з 8 Березня
Привітання з Великоднем

Вітання з ювілеєм
На 18 років
На 20 років
На 25 років
На 30 років
На 33 роки
На 35 років
На 40 років
На 45 років
На 50 років
На 55 років
На 60 років
На 65 років
На 70 років
На 80 років

Тости на Українському
Весільні тости
З днем народження
Тости батькам
Всі тости...

Вітання на 23 лютого

Моє привітання - не порожній звук!
Моє привітання - свято!
Воно для Вас - наш колишній герой,
Захисник наш у формі солдата!
І нехай завойований світ зберігає,
Святу свою безтурботність,
І хай всі люди, весь світ дарує Вам:
Любов, вдячність і ніжність!

П'ю, щоб земля без ласки не сумувала,
П'ю, щоб руки міцні чоловіків
Не в стовбур оружья вкладали силу,
А в плуг, і в світ, і в мирний гул машин.
І щоб зло, і війнам всупереч,
Повік не сумували на планеті
Про доброї теплоті чоловічої руки
Ні старі, ні жінки, ні діти!

Ми не проклинай долю свою мінливою
І піднімаємо полум'яний келих
За тих, хто нині править службу ратну
І хто її колись "відпахали"!
Так нехай у бокалі булькає і плескалася,
Коли надійно забезпечений тил!
Успіхів Вам, захисники Вітчизни,
У цей славний День Збройних Сил!

У всі віки Російські мужі,
Своїм геройством у війнах перемагали,
Все - офіцери, конюхи, пажі,
За честь Росії - життя віддавали.
І в Вас Російський дух не послабився
Ми бачимо в Вас героїв минулих, славних,
Ви зробите багато потрібних справ
Для милих жінок і для всієї держави!