• Ласкаво просимо у «Світ поздоровлень» RU | UA
    Щоб додати сайту у вибране натисніть: CTRL+D

Постійна, хоча і зовсім не густий, приплив волонтерів до Червоної армії забезпечувала наростаюча господарська розруха. Небувала безробіття і що насувається голод служили надійною гарантією успішної вербування добровольців і надалі, оскільки армійський пайок, підкріплений обіцянкою грошового забезпечення, здавна розглядали як вірний засіб для порушення бойового духу у безробітних. У щоденнику В.Г. Короленко відображені сцени комплектування радянських військ в Україні ще в січні 1918 року: "... Приходить найматися до Червоної гвардії чоловік. Йому кажуть: - Ви, товаришу, значить, знаєте нашу платформу? - Та знаю: 15 рублів на добу"

Конкретні вказівки по боротьбі з голодом Ленін, обурений "дивовижною бездіяльністю пітерських робітників", озвучив ще 14 січня 1918: "Кожен завод, кожна рота повинні виділити загони, до обшуків треба залучити не бажаючих, а зобов'язати кожного, під загрозою позбавлення хлібної картки. Поки ми не застосуємо терору - розстріл на місці - до спекулянтів, нічого не вийде. Якщо загони будуть складатися з випадкових, несговорівшіхся людей, грабежів не може бути. Крім того, з грабіжниками треба також надходити рішуче - розстрілювати на місці. Заможну частина населення треба на 3 дня посадити без хліба, тому що вони мають запаси та інших продуктів і можуть за високими цінами дістати у спекулянтів ". Чи не покладаючи, мабуть, особливих надій на швидке пробудження експропріаторской активності у трудящих, вождь світового пролетаріату звернувся до однодумцям у Харкові 15 січня: "Заради бога, приймайте найенергійніші і революційні заходи для посилки хліба, хліба і хліба! Інакше Пітер може здохнути ".

На той час Петроград вже помітно спорожнів. Якщо з січня 1918 року, рятуючись від репресій, із міста потягнулася так звана буржуазія (вкупі з інтелігенцією і офіцерством), то в кінці лютого почався масовий вихід робітників, гнаних голодом. Радикальне рішення відразу всіх проблем знайшов тоді вождь світового пролетаріату. Вранці 21 лютого Ленін наказав було "рушити поголовно всю буржуазію до одного" під контролем десятків тисяч робітників на риття окопів під Петроградом, але, поміркувавши до вечора, не став включати до складу трудових батальйонів малолітніх і немічних "членів буржуазного класу", наказавши мобілізувати лише працездатних чоловіків і жінок, а "що чинять опір - розстрілювати". Виконуючи директиви вождя, Криленко закликав жителів Петрограда на захист радянської влади, не забувши згадати про свободу вибору кожного обивателя: хто сам не запишеться в Червону армію, того відішлють довбати мерзлу землю під конвоєм. Через три дні після цієї заяви Червона армія розрослася, на думку петроградської преси, мало не до ста тисяч чоловік. Наспіх збиті робочі загони - фактично ополчення - вирушили затикати своїми тілами безрозмірні діри на Західному фронті...

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Вітання
З днем народження
З Новим Роком
З Різдвом
З Днем Студента
З Днем Перемоги
З 23 лютого
З днем закоханих
Вітання колег
Вітання начальника
Поздоровлення коханої
Вітання коханому
Вітання на новосілля
Привітання на весілля
Вітання батькам
Вітання з 8 Березня
Привітання з Великоднем

Вітання з ювілеєм
На 18 років
На 20 років
На 25 років
На 30 років
На 33 роки
На 35 років
На 40 років
На 45 років
На 50 років
На 55 років
На 60 років
На 65 років
На 70 років
На 80 років

Тости на Українському
Весільні тости
З днем народження
Тости батькам
Всі тости...

Вітання на 23 лютого

Моє привітання - не порожній звук!
Моє привітання - свято!
Воно для Вас - наш колишній герой,
Захисник наш у формі солдата!
І нехай завойований світ зберігає,
Святу свою безтурботність,
І хай всі люди, весь світ дарує Вам:
Любов, вдячність і ніжність!

П'ю, щоб земля без ласки не сумувала,
П'ю, щоб руки міцні чоловіків
Не в стовбур оружья вкладали силу,
А в плуг, і в світ, і в мирний гул машин.
І щоб зло, і війнам всупереч,
Повік не сумували на планеті
Про доброї теплоті чоловічої руки
Ні старі, ні жінки, ні діти!

Ми не проклинай долю свою мінливою
І піднімаємо полум'яний келих
За тих, хто нині править службу ратну
І хто її колись "відпахали"!
Так нехай у бокалі булькає і плескалася,
Коли надійно забезпечений тил!
Успіхів Вам, захисники Вітчизни,
У цей славний День Збройних Сил!

У всі віки Російські мужі,
Своїм геройством у війнах перемагали,
Все - офіцери, конюхи, пажі,
За честь Росії - життя віддавали.
І в Вас Російський дух не послабився
Ми бачимо в Вас героїв минулих, славних,
Ви зробите багато потрібних справ
Для милих жінок і для всієї держави!