• Ласкаво просимо у «Світ поздоровлень» RU | UA
    Щоб додати сайту у вибране натисніть: CTRL+D

Цілком реальна, судячи по напрямку головного удару, загроза німецького наступу на Петроград спонукала радянське командування висунути на захист столиці кращі військові частини. Нарком з морських справ Дибенко особисто повів назустріч противнику підключення балтійських матросів, відмінно зарекомендували себе при розгоні і розстріл мирної демонстрації жителів Петрограда в день відкриття Установчих зборів.

Славно Покутті в Петрограді 28 лютого і прихопивши з собою три конфіскованих десь бочонка спирту, революційні моряки увірвалися в застиглу від морозу і страху Нарву 1 березня. Оголосивши місту свої особисті декрети про загальної трудової повинності і червоний терор, нарком з морських справ засів у штабі і зайнявся перерозподілом спирту; братва ж приступила до несвідомим розстрілів співвітчизників, попередньо вигнавши Нарвських обивателів на вулиці для розчищення мостових від снігових заметів. Конфіскований спирт швидко закінчився, і до вечора 3 березня Дибенко разом зі своїм штабом покинув Нарву, забравши з собою телефонні і телеграфні апарати. Підлеглі наркому війська охопила паніка; їх нищівної відступ вдалося зупинити лише через добу. Перехопивши Дибенка в Ямбурзі (з 1922 року Кінгісепп), який прибув з Петрограда генерал Парскій спробував умовити наркома повернутися в Нарву, але той відповів, що його "матроси стомлені", і поїхав до Гатчини.

Вранці 4 березня невеликий німецький загін зайняв Нарву без бою і не без легкого здивування. Досвідчений бойовий генерал Парскій організував оборону Ямбурга, але германська армія вже припинила наступ, оскільки 3 березня в Брест-Литовську було підписано мирний договір. Через чотири роки Криленко, поміняв жезл головнокомандувача на дубину державного обвинувача на наступний же день після підписання Брестського миру, з розчуленням згадував, як робітники Петрограда піднялися на захист радянської влади "в критичну ніч" 25 лютого 1918 року і відстояли своє місто на позиціях у Нарви і Ямбурга, Пскова та Луги.

Германська інтервенція в лютому 1918 року мала, як стали висловлюватися через кілька десятків років, справді доленосне значення. Першими це відчули петроградські жителі, бо вже 20 лютого столицю наповнили чутки про майбутню евакуації радянського уряду до Москви. Тимчасовий уряд вже повідомляло раніше столицю в небезпеці, але так і не спромігся зробити які-небудь дії, щоб залишити Петроград. У робітничих кварталах, за свідченням сучасника, "готовність правлячих патріотів кинути столицю німцям і бігти самим викликала найбільше обурення". Солдатська секція ЦВК 6 жовтня навіть прийняла спеціальну резолюцію: "Якщо Тимчасовий уряд не здатний захистити Петроград, то воно зобов'язане укласти мир або поступитися місцем іншому уряду...

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Вітання
З днем народження
З Новим Роком
З Різдвом
З Днем Студента
З Днем Перемоги
З 23 лютого
З днем закоханих
Вітання колег
Вітання начальника
Поздоровлення коханої
Вітання коханому
Вітання на новосілля
Привітання на весілля
Вітання батькам
Вітання з 8 Березня
Привітання з Великоднем

Вітання з ювілеєм
На 18 років
На 20 років
На 25 років
На 30 років
На 33 роки
На 35 років
На 40 років
На 45 років
На 50 років
На 55 років
На 60 років
На 65 років
На 70 років
На 80 років

Тости на Українському
Весільні тости
З днем народження
Тости батькам
Всі тости...

Вітання на 23 лютого

Моє привітання - не порожній звук!
Моє привітання - свято!
Воно для Вас - наш колишній герой,
Захисник наш у формі солдата!
І нехай завойований світ зберігає,
Святу свою безтурботність,
І хай всі люди, весь світ дарує Вам:
Любов, вдячність і ніжність!

П'ю, щоб земля без ласки не сумувала,
П'ю, щоб руки міцні чоловіків
Не в стовбур оружья вкладали силу,
А в плуг, і в світ, і в мирний гул машин.
І щоб зло, і війнам всупереч,
Повік не сумували на планеті
Про доброї теплоті чоловічої руки
Ні старі, ні жінки, ні діти!

Ми не проклинай долю свою мінливою
І піднімаємо полум'яний келих
За тих, хто нині править службу ратну
І хто її колись "відпахали"!
Так нехай у бокалі булькає і плескалася,
Коли надійно забезпечений тил!
Успіхів Вам, захисники Вітчизни,
У цей славний День Збройних Сил!

У всі віки Російські мужі,
Своїм геройством у війнах перемагали,
Все - офіцери, конюхи, пажі,
За честь Росії - життя віддавали.
І в Вас Російський дух не послабився
Ми бачимо в Вас героїв минулих, славних,
Ви зробите багато потрібних справ
Для милих жінок і для всієї держави!