• Ласкаво просимо у «Світ поздоровлень» RU | UA
    Щоб додати сайту у вибране натисніть: CTRL+D

Переїзд до Москви означав би дезертирство з відповідального бойового поста". За всією цією патетичної мішурою ховалися цілком конкретні побоювання, бо перенесення урядових установ в інше місто серйозно порушував плани більшовиків із захоплення влади. Але через чотири місяці після жовтневого перевороту вожді цілком приватизували задум Тимчасового уряду про переміщення столиці в Москву. Наступного дня після падіння Пскова, 25 лютого, керуючий справами Раднаркому Бонч-Бруєвич поінформував Леніна про необхідність екстреного переселення вищих сановників із столиці в провінцію. Голова радянського уряду виявив повну згоду. І Бонч-Бруєвич, і Ленін чітко усвідомлювали, що головне в ремеслі вождів - це вчасно змитися, тільки формулювали свої поняття в інших виразах. Вождя світового пролетаріату і його керівника дуже турбували не тільки і не стільки німецькі військові дії, скільки масове зубожіння і тривале недоїдання жителів столиці, повна відсутність порядку, самоуправство наповнював Пітер демобілізованих солдатів і здичавіння революційних матросів, безперешкодно грабували столицю. Добре знаючи, чим може завершитися стихійне обурення в "колиску трьох революцій", вожді поспішали сховатися від співвітчизників за кремлівськими стінами, розмістивши по периметру цитаделі численну пильну варту з кулеметами. З метою особливої конспірації свого задуму від співгромадян Ленін і Бонч-Бруєвич "домовилися все це не розголошувати, до Москви попередньо не повідомляти і переїзд організувати наскільки можливо раптово".

Щоб уникнути будь-яких непорозумінь боязко Бонч-Бруєвич заручився рапортом свого старшого брата - генерала, авторитетно підтвердив доцільність переїзду радянського уряду з Смольного в Кремль. На закритому засіданні Раднаркому 26 лютого Ленін повідомив соратників про своє рішення терміново перебратися до Москви, захопивши з собою від кожного відомства "тільки мінімальна кількість керівників центрального адміністративного апарату", а також "будь-що-будь і негайно вивезти Державний банк, золото і Експедицію заготовляння державних паперів ". З тих пір ленінську тактику багато разів використовували чи не всі диктатори ХХ століття: при військовому перевороті брали в першу чергу пошту, телеграф і телефонну станцію, а перед втечею - Державний банк.

З 27 лютого більшовики припинили всякі виплати населенню і організаціям Петрограда і закрили Державний банк, "щоб не потурати панічних настроїв". Слідом за цим в Раднарком посипалися телеграми з Казані, Нижнього Новгорода, Череповця та інших міст про повну відсутність грошей у банках, невиплати платні робітникам і страйках через неможливість викупити хлібний пайок. Тим часом комуністична преса надрукувала спеціальне повідомлення ВЦВК: "Всі чутки про евакуацію з Петрограда Ради Народних Комісарів і Центрального Виконавчого Комітету зовсім помилкові. Рада Народних Комісарів і Центральний Виконавчий Комітет залишаються в Петрограді і підготовляють найенергійнішу оборону Петрограда. Питання про евакуацію міг би бути поставлений лише в останню хвилину в тому випадку, якщо б Петрограду загрожувала сама безпосередня небезпека, чого в даний момент не існує"...

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Вітання
З днем народження
З Новим Роком
З Різдвом
З Днем Студента
З Днем Перемоги
З 23 лютого
З днем закоханих
Вітання колег
Вітання начальника
Поздоровлення коханої
Вітання коханому
Вітання на новосілля
Привітання на весілля
Вітання батькам
Вітання з 8 Березня
Привітання з Великоднем

Вітання з ювілеєм
На 18 років
На 20 років
На 25 років
На 30 років
На 33 роки
На 35 років
На 40 років
На 45 років
На 50 років
На 55 років
На 60 років
На 65 років
На 70 років
На 80 років

Тости на Українському
Весільні тости
З днем народження
Тости батькам
Всі тости...

Вітання на 23 лютого

Моє привітання - не порожній звук!
Моє привітання - свято!
Воно для Вас - наш колишній герой,
Захисник наш у формі солдата!
І нехай завойований світ зберігає,
Святу свою безтурботність,
І хай всі люди, весь світ дарує Вам:
Любов, вдячність і ніжність!

П'ю, щоб земля без ласки не сумувала,
П'ю, щоб руки міцні чоловіків
Не в стовбур оружья вкладали силу,
А в плуг, і в світ, і в мирний гул машин.
І щоб зло, і війнам всупереч,
Повік не сумували на планеті
Про доброї теплоті чоловічої руки
Ні старі, ні жінки, ні діти!

Ми не проклинай долю свою мінливою
І піднімаємо полум'яний келих
За тих, хто нині править службу ратну
І хто її колись "відпахали"!
Так нехай у бокалі булькає і плескалася,
Коли надійно забезпечений тил!
Успіхів Вам, захисники Вітчизни,
У цей славний День Збройних Сил!

У всі віки Російські мужі,
Своїм геройством у війнах перемагали,
Все - офіцери, конюхи, пажі,
За честь Росії - життя віддавали.
І в Вас Російський дух не послабився
Ми бачимо в Вас героїв минулих, славних,
Ви зробите багато потрібних справ
Для милих жінок і для всієї держави!